Taktiež sa vám stalo, že ste sa zdržali v práci, nečakane ste zmenili vaše plány, nedostanete sa domov v predpokladaný čas a zbytočne vykurujete celý dom? Alebo len chcete mať pod kontrolou vykurovanie všetkých miestností vášho domu, bytu, kancelárie? iT600 za vás tiež nájde riešenie, pokiaľ spravujete hotel alebo penzión a vykurujete izby, ktoré nemáte obsadené!

Riešenie týchto situácií ponúka nový systém SALUS iT600, ktorý umožňuje regulovať vykurovanie cez internet tak, aby užívateľovi ušetril náklady za kúrenie a skutočne vykuroval iba miestnosti a časti, ktoré potrebuje, či už disponuje teplovodným podlahovým vykurovaním, jednotlivými radiátormi alebo ohrevom TÚV. Celý systém je možné prehľadne a jednoducho ovládať pomocou inteligentného telefónu, tabletu alebo počítača.

Systém je možné aplikovať na diaľkové ÚK, teda pre bytové domy s možnosťou jednotlivo regulovať radiátory v bytových jednotkách, rodinné domy, školy, úrady, hotely, penzióny a iné stavby, ktoré sú zapojené na jeden alebo viac okruhový systém.

Príklady použitia systému iT600

Bezdrôtové  termostaty  VS10RF/VS20RF

Termostaty ponúkajú možnosť výberu jedného zo 4 základných režimov – Programovateľný termostat, Centrálny skupinový termostat, Skupinový termostat alebo časovač ohrevu TÚV. Termostat je možné jednoducho inštalovať a je možné nimi kombinovane regulovať podlahové vykurovanie a jednotlivé radiátory, umožňujú tím energeticky úsporný zónový systém.

Bezdrôtová termostatická hlavica TRV

Bezdrôtová    termostatická    hlavica    TRV10RF môže  jednoducho  nahradiť  väčšinu  existujúcich manuálnych  hlavíc  k  radiátorom.  Termostatická hlavica  je  regulovaná  termostatom,  a  je  možné ju  vzdialene  ovládať  inteligentným  telefónom, tabletom  alebo  počítačom  cez  internet  pri  použití internetovej brány G30. Jeden termostat dokáže ovládať až 3 bezdrôtové termostatické hlavice. Termostatickú hlavicu je možné inštalovať na ventil s rozmerom M30x1,5 a prípadne na ventily zn. Danfoss.

Centrálna svorkovnica

Systém  disponuje  možnosťou voľby z dvoch centrálnych bezdrôtových svorkovníc KL08RF a KL10RF. Tieto svorkovnice poskytujú kompletné   bezdrôtové   riešenie pre podlahové vykurovanie,

radiátory a systém ohrevu TÚV. K svorkovnici je možné pripojiť až 8 termostatov s možnosťou rozšírenia o KL04RF a tým o ďalšie 4 termostaty. K týmto svorkovniciam je teda možné pripojiť až 48 okruhov.

Komunikačný koordinátor CO10RF
+ Internetová brána G30

Bezdrôtový koordinátor CR10RF koordinuje, ovláda a páruje všetky produkty iT600 v bezdrôtovom systéme. Koordinátor sa jednoducho pripája  do internetovej brány  alebo sieťovej zásuvky.

Internetová brána G30 pripojí Váš systém k existujúcemu routeru. Inštalácia brány je jednoduchá procedúra plug-and-play s použitím dodávaných káblov. Brána je pripojená k Vášmu routeru cez eternetový kábel a bezdrôtovo k systému iT600. Pri použití brány G30 sa vyberie koordinátor CO10RF zo zásuvky a vloží sa do brány G30.